Mezoterapia
igłowa
Spectrum stosowania tej zaawansowanej terapii jest bardzo szerokie. Odpowiednio dobrany preparat podziała na suchą, ziemistą skórę, ze śladami po przebytym trądziku lub przebarwieniami posłonecznymi.
Zabieg można stosować na twarz, szyję, dekolt, grzbiety dłoni, oraz ciało w celu poprawy napięcia skóry lub niwelowania cellulitu. Mezoterapia ma także zastosowanie w terapii wypadania włosów celem poprawy ich kondycji i stymulacji wzrostu.
Mezoterapia igłowa ( z ang. needle mesotherapy) jest jednym z najbardziej znanych zabiegów medycyny estetycznej. Polega na iniekcji kwasu hialuronowego oraz substancji odżywczych, takich jak witaminy, aminokwasy, mikroelementy czy peptydy biomimetyczne do skóry właściwej obszarów poddanych zabiegowi. Pokonanie bariery naskórkowej poprzez iniekcję pozwala na uzyskanie szybkich efektów rewitalizacyjnych. Sposób terapii jest tak skonstruowany, aby oddziaływać na najgłębsze warstwy, czyli na skórę właściwą.
Do mezoterapii wykorzystuje się najczęściej gotowe preparaty, produkowane pod kątem konkretnych wskazań zabiegowych. Efekty, które można otrzymać są ściśle uzależnione od preparatu, który zostanie zastosowany. W zależności od celu, w którym klient zgłasza się do gabinetu, dobierana jest odpowiednia substancja czynna.
Odżywienie skóry twarzy następuje w wyniku uzupełnienia niedoborów witamin i minerałów. Mezoterapia wspomaga mikrokrążenie i stymuluje komórki do produkcji nowych włókien kolagenowych, dlatego zwiększa się napięcie skóry i klient odczuwa poprawę w jej elastyczności. Zabieg wzmacnia naskórek, co redukuje zasinienia pod oczami. Skóra jest rozjaśniona i zostaje wyraźnie odmłodzona.
Pełne efekty mezoterapii widoczne są po serii 3-6 zabiegów. Powinny odbywać się cyklicznie co 1-4 tygodnie, a dla podtrzymania efektu kuracji, raz na kilka miesięcy.