Elektroliza i termokoagulacja
APILUS
To przede wszystkim w 100% trwała , łagodna epilacja. Jedyna metoda definitywnego usunięcia owłosienia. Od ponad 130 lat elektroliza jest jedyną uznaną metodą trwałej epilacji (akceptowaną przez Food and Drug Administration w USA). Technika ta pozwala trwale usunąć komórki rozrodcze , odpowiedzialne za odrastanie włosa, dzięki wprowadzeniu bardzo cienkiej igły do mieszka włosowego i zastosowaniu prądu, którego parametry dobrane są do rodzaju włosa i obszaru skóry.
Poprzez zastosowanie nowoczesnych technologii elektroliza staje się techniką jeszcze bardziej skuteczną i wygodną. Twórcy aparatu Apilus opracowali zarządzany komputerowo system, który kontroluje proces niszczenia komórek w mieszku włosowym. Niszczone są wyłącznie komórki rozrodcze, co uniemożliwia odrastanie włosa. Aparaty Apilus umożliwiają skuteczne usuwanie włosów pozbawionych barwnika, zdeformowanych i wrastających. Trwała epilacja łagodnymi metodami jest dziś możliwa dzięki technologii Apilus.
Apilus to lider termokoagulacji.
Dzięki działaniu prądu kontrolowanemu przez komputer, Apilus umożliwia osobie wykonującej zabieg niezrównaną precyzję i możliwość regulowania parametrów, co gwarantuje osiągnięcie oczekiwanych rezultatów. Możemy w końcu pożegnać niepożądane owłosienie zarówno na twarzy, jak i na każdym innym obszarze ciała.
Wyposażony w unikalny system „testu wrażliwości” Apilus pozwala dostosować parametry aparatu do poziomu wrażliwości klienta na działanie prądu. Ogromna precyzja obwodów urządzenia wykorzystuje niezwykle krótki czas aplikacji prądu (regulowany do tysięcznej części sekundy).
Zabiegi termokoagulacji kosmetyka czy medycyna ?
Powierzchowne zmiany skórne, nie mające znaczenia klinicznego takie jak:
- teleangiektazje,
- brodawczaki,
- włókniaki.
to problemy na które trudno znaleźć skuteczne rozwiązanie. Brak znaczenia klinicznego powoduje, że zmiany tego typu traktowane są przez lekarzy jako problem kosmetyczny (nie medyczny).
Natomiast z kosmetycznego punktu widzenia problem powierzchniowych zmian skórnych jest zbyt zaawansowany. W związku z tym klient dotknięty problemem , często znajduje się w sytuacji bez wyjścia. W przypadku nieklinicznych zmian powierzchniowych skóry najlepszym rozwiązaniem są zabiegi termokoagulacji.
Czym jest termokoagulacja?
Termokoagulaca to zabieg w którym wykorzystuje się ultraszybką częstotliwość radiową. Jest to technika stosowana w celu uzyskania efektu koagulacji niektórych powierzchownych niedoskonałości skóry, aby zmniejszyć ich widoczność lub całkowicie je usunąć.
Dzięki technice termokoagulacji możemy reagować na następujące problemy:
- zmiany naczyniowe np. pęknięcia naczyń włosowatych, naczyniaki gwiaździste, rubinki,
- zmiany skórne: brodawczaki, prosaki, włókniaki
- niektóre zmiany barwnikowe.